piątek, 30 października 2015

Seria Zatraceni

Okładka książki Utrata

Tytuł: Utrata (tom 1)
Autor: Rachel Van Dyken
Cykl: Zatraceni
Opis: Kiersten nie jest zwykłą dziewczyną. Ścigają ją koszmarne echa wydarzeń sprzed dwóch lat. Od tamtej pory woli unikać zobowiązań, a smutek jest jedynym znanym jej – i dlatego bezpiecznym – uczuciem. Gdy poznaje Westona, wydaje się, że dzięki niemu wyjdzie z ciemności na słońce.

Ale nie wie, że czas nie jest jej sprzymierzeńcem. Choć Wes sądzi, że potrafi ją ocalić, to dając jej wszystko, jednocześnie wszystko zniszczył. Próbował ją ostrzec, ale jak można przygotować się na coś takiego? 

Czasami musisz się śmiać, by nie wybuchnąć płaczem. A czasami, gdy myślisz, że to już koniec – to jest dopiero początek…

Moja opinia: Właśnie skończyłam ostatnią część trylogii, a mianowicie "Wstyd" i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem. Nie przepadam za tego typu książkami (dramatami, romansami) ale ten cykl mnie oczarował.
Utrata, czyli pierwszy tom trylogii, był nieco banalnym, ale jednak dobrze napisanym romansidłem. Postacie doskonale opisane i do samego końca wiadomo o co kaman.

Toxic, drugi tom trylogii i tu się zaczynają schody. Relacje i przeżycia bohaterów są skomplikowane, ale jednak doskonale przemyślane i jak w poprzedniej części, idealnie przedstawione. Gabe (czy jak mu tam na imie, no ale żeby to wiedzieć trzeba przeczytać) niepotrzebnie robi z siebie męczennika przez błąd z przeszłości, żeby tego nie nazwać młodości. Rozumiem, w pewien sposób on jest winny, no ale nie żeby tak do końca.

Wstyd, ostatni tom trylogii i na nim się nie zawiodłam. Można powiedzeć, że jest najbardziej skomplikowana z nich wszystkich, ale dzięki temu ma swój urok. I w tym przypadku autorka doskonale przemyślała i przedstawiła całą sytuacje.

Opisując całą trylogię jako całość, można powiedzieć, że im bardziej się zagłębiasz i im dalej brniesz w tę historię, tym wszystko staje się mroczniejsze i nieprzewidywalne.

No ale... nie byłabym sobą gdyby nie było jakiegoś ALE. Całość jest super i wogule brak mi słów, no ale to wszystko jest zbyt perfekcyjne. Mimo, że książki się od siebie różnią, mają ten sam schemat. Dziewczyna ma problem, depresje, złą przeszłość czy co tam jeszcze innego i z odsieczą przybywa książe, który też wcale nie jest bez skazy. Najbardziej irytujące jest to że one mimo wszystko są piękne, a oni przystojni, seksowni i bogaci, żeby nie wymieniać na prawdę przeczytajcie. Naprawdę nie chcę wam psuć przyjemności z czytania, bo jeśli się zagłębić, to jest naprawdę świetna trylogia. Gorąco polecam i zignorujcie moje zastrzeżenia, każdy widzi wszystko po swojemu :)
P.S. Słyszałam, że jest jeszcze jedna część "Fearless", która jest kontynuacją historii Wesa i Kiersten z pierwszej części. Jest dostępna w księgarniach internetowych z których korzystam, ale jest nie przetłumaczona a ja jestem zbyt leniwa, żeby czytać po angielsku (nie żebym od razu nie umiała, bo mieszkam w anglii ;P) no po prostu nie lubię czytać po angielsku. Jeśli się zmotywuje (choć pewne, że wcześniej ją przetłumaczą) to o niej napisze. I jeszcze raz polecam.Opisy pozostałych książek

Okładka książki Toxic


Tytuł: Toxic (tom 2)
Opis: Każdy kryje jakąś tajemnicę ... Gabe Hyde żyje na kredyt. Od czterech lat ukrywa swoją prawdziwą tożsamość przed światem, który niegdyś obsesyjnie go uwielbiał. Jeden niewłaściwy krok doprowadził go na skraj szaleństwa. krok, który na zawsze zmienił ścieżkę jego życia. Udawanie nie prowadzi do niczego dobrego, zwłaszcza, gdy grasz kogoś innego przed tymi, którym najbardziej na tobie zależy. Ale gdyby ktoś kiedyś odkrył prawdę, to nie jego życie stanęłoby pod znakiem zapytania – ale jej.

Saylor nie nienawidzi mężczyzn. Tylko Gabe’a. Ten lekkomyślny, beztroski, w czepku urodzony gość to prawdziwa sól w jej oku. Który sprawia tylko, że wszystko coraz bardziej się gmatwa. Niestety, jest takie miejsce, w którym ich spotkania są nieuniknione. Dom opieki. Gdyby tylko tak się nawzajem nie pociągali… Im bliżej są ze sobą, tym więcej pytań powstaje w Saylor. Bo Gabe coś ukrywa.

Co się stanie, gdy te dwa światy na siebie wpadną? Dwa światy, które nigdy nie powinny się spotkać? Czy on zniszczy wszystkich, których kocha? Czy w końcu uzyska odkupienie, o którym marzy od czterech lat?

Każdy kryje jakąś tajemnicę… a ty?

Okładka książki WstydTytuł: Wstyd (tom 3)
Opis: Lisa stara się grać wesołą, bezproblemową studentkę z college'u, za jaką ją wszyscy uważają. Ale mroczna przeszłość nie pozwala o sobie zapomnień. Przepełniają ją lęk, wstyd i przeświadczenie, że jest zła i nie warta miłości.

Tristan jest profesorem psychologii. Jest wyjątkowo poważny i zasadniczy, ceni dyscyplinę, a przy tym kryje wiele tajemnic.

Między nimi jest mnóstwo ciemności... i to ona ich do siebie przyciąga. Łączy ich więcej, niż mogliby przypuszczać...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz