środa, 9 grudnia 2015

Córka Zjadaczki Grzechów


Tytuł: Córka Zjadaczki Grzechów
Autorka: Melinda Salisbury
Opis: Twylla jest przeznaczona. Bóstwa wybrały ją, by poślubiła księcia i panowała nad królestwem. Ale przychylność Bóstw ma swoją cenę. W jej skórze znajduje się śmiercionośna trucizna. Ten, kto rozgniewa królową, musi zginąć, naznaczony śmiertelnym dotykiem Twylli. Tylko Lief, jej nowy strażnik, potrafi zobaczyć w wybrance Bóstw zwyczajną dziewczynę, którą naprawdę jest. Jednak na dworze, równie niebezpiecznym jak sama królowa, pewnych rzeczy nie powinno się ujawniać...
Tajemnica   Miłość   Przeznaczenie


Moja opinia: W sumie to nie wiem co powiedzieć (a raczej napisać) o tej książce, tak żeby za wiele nie zdradzać tym, którzy jeszcze nie czytali. Książka jest bardzo wciągająca i podoba mi się sposób w jaki została napisana. Czegoś takiego jeszcze nie czytałam. Mogę zdradzić, że jak w większości książek tego gatunku pojawia się tak zwany 'trójkącik miłosny' co jest trochę irytujące. Z drugiej strony jest on nieco inny od pozostałych (przynajmniej tych, których czytałam).

Najbardziej denerwującym faktem jest to, że to trylogia. Grrrr... Na następną część PO ANGIELSKU musimy czekać jeszcze z jakieś pół roku. (Opis do niej dodam nieco niżej) Więc zanim ją przetłumaczą, zdążę zapomnieć o czym była pierwsza. Tak czy inaczej, powiem jeszcze, że autorka zniszczyła mi życie pod koniec książki i uświadomiła mi jak naiwną osobą jestem. Odnosi się to do strażnika Lief'a, którego ubóstwiam no ale, żeby nie zdradzać wam końca nic nie powiem i musicie przeczytać, żeby wiedzieć o co chodzi.

A teraz ta część posta, w której wam tę książkę GORĄCO polecam i się z wami żegnam.

P.S. Odnośnie tytułu drugiej części, jeśli ktoś niewtajemniczony, Śpiący Książe, to legenda przedstawiona w książce. Tak tylko mówię :)Opis drugiej książki (oryginalny czyli angielski)

Tytuł: The Sleeping Prince
Opis: Return to the darkly beautiful world of The Sin Eater's Daughter with a sequel that will leave you awed, terrified . . . and desperate for more.

Ever since her brother Lief disappeared, Errin's life has gone from bad to worse. Not only must she care for her sick mother, she has to scrape together rent money by selling illegal herbal cures. But none of that compares to the threat of the vengeful Sleeping Prince whom the Queen just awoke from his enchanted sleep.

When her village is evacuated as part of the war against the Sleeping Prince, Errin is left desperate and homeless. The only person she can turn to is the mysterious Silas, a young man who buys deadly poisons from Errin, but won't reveal why he needs them. Silas promises to help her, but when he vanishes, Errin must journey across a kingdom on the brink of war to seek another way to save her mother and herself. But what she finds shatters everything she believed about her world, and with the Sleeping Prince drawing nearer, Errin must make a heartbreaking choice that could affect the whole kingdom.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz