środa, 1 czerwca 2016

Alicja w Krainie Czarów


Opis: Dziewiętnastoletnia Alicja (Mia Wasikowska) powraca do dziwacznego świata, który po raz pierwszy odwiedziła jako dziecko, i wyrusza w podróż, by odkryć swe prawdziwe przeznaczenie. Na jej drodze staną m.in. Szalony Kapelusznik (Johnny Depp), Biała Królowa (Anne Hathaway), Czerwona Królowa (Helena Bonham Carter) i Biały Królik (Michael Sheen). Przyłącz się do Alicji i podejmij wędrówkę przez Krainę Czarów, miejsce bardziej niesamowite, niż mógłbyś sobie wyobrazić. Spotkaj ukochanych bohaterów z dzieciństwa, którzy w filmie Burtona zmienili się w postacie bardziej zdumiewające i barwne, niż kiedykolwiek wcześniej.

Moja opinia: Kto nie słyszał o Alicji w Krainie Czarów? Jeden z pierwszych i najbardziej pokręconych (moim zdaniem) filmów Disneya. Ale nie o tym mowa.
W tym poście opiszę ekranizację tej powieści z 2010 roku. Jako, że film został wyreżyserowany przez Tim'a Burton'a nie mogło się obejść bez odrobiny mroku. Mi się ten film podobał i to nawet bardzo. Dużo fajnych efektów specjalnych, niesamowite kostiumy no i oczywiście czary. Nie ma co się za bardzo rozpisywać. To trzeba obejrzeć. Polecam!


Zwiastun
Film

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz