sobota, 5 listopada 2016

Szkarłatna Litera - Cytaty

Nie polecamy czytania cytatów osobą, które nie czytały książki, ponieważ mogą cos zdradzić/ za spolerować. Więc czytacie na własną odpowiedzialność.

podłoga znajomego pokoju staje się terenem neutralnym, miejscem, gdzie świat realny spotyka się z krainą baśni, a to, co prawdziwe, z tym, co zmyślone, i nawzajem się kształtują.

o krok dalej od rzeczywistości, o krok bliżej do kraju wyobraźni.

tworzyć wyimaginowane światy z mgły i powietrza, gdy nieuchwytne piękno moich baniek mydlanych pękało od brutalnych zderzeń z bieżącymi sprawami

- To piętno jest zbyt głębokie. Nie możecie go zdjąć. I niech mi będzie dane, bym mogła unieść i jego cierpienie, zarówno jak moje własne..

Taki często jest los i takie zmiany zachodzą w kobiecie, którą życie ciężko doświadczyło. Jeśli wszystko jest w niej czułością i wrażliwością - umrze. Jeśli przeżyje, czułość zostanie zgnieciona i zniszczona, bądź też zamknie się tak głęboko w jej sercu, że nigdy już się nie ukaże, a na zewnątrz
efekt będzie ten sam.

Lecz kłamstwo nigdy nie jest dobre, nawet gdy prawda grozi śmiercią!

Nawet ta odrobina prawdy mogłaby mnie uratować. Lecz w tej chwili wszystko jest fałszem! Wszystko jest pustką! Wszystko jest śmiercią!

Tak to już jest, że zły czyn, obojętnie jakim symbolem się wyraża, przybiera charakter ciążącego nad nami nieszczęścia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz