piątek, 18 września 2015

Wybrani

AutorkaC.J. Daugherty
Opis: Gdy wszyscy wokół kłamią, komu zaufasz? Świat Allie legł w gruzach. Jej ukochany brat zaginął, a ona została aresztowana – kolejny raz. Rodzice podejmują desperacką decyzję o wysłaniu dziewczyny do elitarnej szkoły z internatem. Akademia Cimmeria nie jest jednak zwyczajną szkołą. Panują tu dziwne zasady, a uczniowie to w większości bogate dzieci wpływowych rodziców. Kiedy jedna z uczennic zostaje zamordowana, Allie zaczyna rozumieć, że Akademia Cimmeria skrywa mroczny sekret. Czy w jego odkryciu pomoże dziewczynie przystojny Sylvain? A może outsider Carter? Jaką tajemnicę kryje historia rodziny dziewczyny? Kim tak naprawdę jest Allie?


Moja opinia; Tak naprawdę od wybranych zaczęła się moja przygoda z książkami. Kupiłam ją przez przypadek i od razu pokochałam przygody Allie. No więc, sądzę że pierwsza część jest wspaniała druga(Dziedzictwo) trzecia(Zagrożeni) i czwarta ( Zbuntowani) są w porządku (interesujące, pełne wrażeń)ale ostatnia była strasznie przewidywalna i od początku było wiadomo jak się skończy, ale tak to już bywa z ostatnimi książkami, ja ich osobiście nigdy nie lubię a no i jeszcze ostania kwestia co do ostatnie części tej serii, sama nazwa Niezłomni (czy tylko mi się to kojarzy z ułomnymi) boże kto to wymyślił, już lepiej by to brzmiało, gdyby przetłumaczyli oryginał (endgame) a na pewno by bardziej pasował. Dobra, koniec marudzenia, bo i tak sądzę że warto było przeczytać wybranych, bo chodź ostatnia książka nie przypadła mi do gustu to wcześniejsze części były wspaniale i dzięki nim przeżyłam niesamowite chwile płakałam i śmiałam się i właśnie o to chodzi w książkach, żeby czuć i przeżywać to samo co bohaterowie. Polecam.


Tytuł: Dziedzictwo
Opis: Drugi tom bestsellerowej sagi Wybrani zabierze Was ponownie do najbardziej ekskluzywnej szkoły w Wielkiej Brytanii i odkryje jej kolejne sekrety.

Czy Allie pozna wreszcie największą tajemnicę swojego życia i rozwiąże zagadkę Nocnej Szkoły? Kim jest tajemniczy szpieg działający w Akademii Cimmeria? Czy szkoła jest gotowa na kolejny atak Nathaniela?

Tytuł: Zagrożeni
Opis: Akademia Cimmeria stała się dla Allie czymś więcej niż szkołą – była jej schronieniem. Jednak grupa ludzi powiązanych z rodziną dziewczyny próbuje zniszczyć wszystko to, co dla Allie ważne. Co gorsza, ktoś blisko związany z uczniami Cimmerii dopuścił się zdrady i wszystkich opanowuje paranoja. W obawie przed atakiem Nathaniela wybuchają wewnętrzne walki.
Jednak to nie uderzenia z zewnątrz należy się obawiać…

Tytuł: Zbuntowani
Opis: Po ataku Nathaniela szkoła staje się miejscem paranoicznym – jest w niej więcej strażników niż uczniów. Ceną za bezpieczeństwo podopiecznych jest ich wolność.
Zdesperowana Allie zrobi wszystko, by powstrzymać podstępnego wroga. Zgadza się nawet na udział w niebezpiecznych nocnych misjach zorganizowanych przez Lucindę. Carter i Sylvain są gotowi walczyć u jej boku. Obaj ją kochają, lecz dziewczyna musi podjąć jedną z najważniejszych decyzji w swoim życiu. Żaden z nich nie będzie czekać wiecznie.
Tytuł: Niezłomni
Opis: Nathaniel zdobywa przewagę. Uczniowie Akademii Cimmeria podupadają na duchu. Udręczona Allie martwi się nie tylko o szkołę, ale także o los Cartera. Wie jednak, że musi odnaleźć w sobie siły do walki, dlatego namawia Isabelle do wznowienia treningów w Nocnej Szkole. Uważa, że tylko wtedy uczniowie nie utracą wiary w zwycięstwo.
Czy Nathaniela można pokonać? Jak wiele będą gotowi poświęcić bohaterowie i jakie tajemnice jeszcze skrywają?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz